Wycieczka do kina
- 1311
Podsumowanie II okresu nauki w roku szkolnym 2023/2024
Wycieczka klas 0-3
Wizyta w Hacjenda Alpaka
Podczas wycieczki mieliśmy okazję głaskać urocze alpaki, które skradły nasze serca swoim miękkim futrem i łagodnym usposobieniem. Dzieci były zachwycone możliwością bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami i chętnie dowiadywały się więcej o ich życiu i zwyczajach.
Nasza przygoda nie zakończyła się na alpakach – zwiedziliśmy również mini zoo, gdzie spotkaliśmy różne inne zwierzęta. Każde przystanek był okazją do nauki i zabawy, a uśmiechy na twarzach dzieci mówiły same za siebie.
To był dzień pełen radości i nowych doświadczeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
147
"Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy"
XIV Ogólnopolski Konkurs plastyczny dla Dzieci.
Dziekujemy Amelce Ogorzałek i Kasi Kipiel za udział w konkursie.
Szkolne kółko szachowe
Z radością informujemy, że w Szkole Podstawowej w Posadowej Mogilskiej rozpoczyna działalność kółko szachowe! Zajęcia będą prowadzone przez Krystynę i Marka Ryglewicz oraz Mieczysława Górkę.
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, niezależnie od poziomu zaawansowania – zarówno początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Serdecznie zachęcamy do udziału! To nie tylko świetna zabawa, ale również doskonały sposób na rozwijanie intelektu i nawiązywanie nowych znajomości. Do zobaczenia przy szachownicy!
13
SZKOLNE WYBORY KSIĄŻEK
Nasza szkoła uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Ideą tego programu jest wzrost poziomu aktywności czytelniczej i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Szkoła otrzyma w ramach programu fundusze na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży. Chcemy zakupić takie pozycje, które chętnie przeczytają uczniowie. W związku z tym zorganizowano w szkole wybory, które wskazały, jakie książki powinny znaleźć się w szkolnym księgozbiorze.
Bardzo dziękujemy za liczny udział w akcji.
„Wszystko jest poezją, każdy jest poetą…”
Konkurs poetycko-fotograficzny "Poezja grzbietów książek", ogłoszony przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką, został rozstrzygnięty. Zadanie uczestników konkursu polegało na ułożeniu książek jedna na drugiej w taki sposób, aby można było przeczytać ich tytuły z grzbietów, tworzące wiersz, aforyzm itp.
Nasi siódmoklasiści uzyskali w nim wyróżnienie. Nagrodzeni uczniowie to: Paulina Buchowicz, Oliwier Maciejczuk, Katarzyna Smaga oraz Klaudia Wrona.
Serdecznie gratulujemy!
Poniżej prezentujemy wyróżnione prace.
2
Szkolny dzień sportu
- 12
Konkurs plastyczny "Świat Fantazji - przedstaw swoją ulubioną postać z bajki"
Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Nowym Sączu zorganizowała konkurs plastyczny na ulubioną postać z bajki w formie przestrzennej. Uczniowie z naszej szkoły chętnie wzięli w nim udział i wykonali przepiękne i bardzo kreatywne prace.Miło nam ogłosić, że Maciej Górka z klasy 3 zdobył II miejsce, a jego "Plastuś" został wybrany spośród blisko 100 innych prac.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły w środowisku lokalnym. Życzymy dalszych sukcesów!
Historia Pewnego Roweru”
3 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Roweru. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, wraz z panią Sabiną Witek, wzięli udział w międzyszkolnym projekcie na zaproszenie pani Doroty Walczuk, Ambasador Programu Book Creator i nauczycielki języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 114 w Warszawie.
Efektem współpracy siedmiu szkół jest opowiadanie zatytułowane „Historia pewnego roweru”. Każdego dnia nauczycielki naprzemiennie tworzyły z uczniami jedną stronę wspólnej książeczki w Book Creator, tworząc wspólnie opowieść o rowerze Karola Wojtyły. Ta wspólna praca umożliwiła rozwój czterech kluczowych kompetencji: kreatywności, komunikacji, kooperacji
i krytycznego myślenia. Dodatkowo, dostarczyła uczniom wiele radości.
Projekt został zrealizowany w programie Book Creator. Wzięły w nim udział następujące szkoły:
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Korzennej
Szkoła Podstawowa im. Generała Franciszka Gągora w Koniuszowej
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Jasiennej
Szkoła Podstawowa w Wojnarowej
Szkoła Podstawowa w Trzycierzu
Szkoła Podstawowa w Posadowej Mogilskiej
Szkoła Podstawowa nr 114 w Warszawie
Dziękujmy pani Sabinie za rozwijanie kreatywności naszych uczniów. Bardzo się cieszymy z zaangażowania naszych uczniów w pracę nad książką. Dziękujemy wszystkim za współpracę
Książka została przetłumaczona na język niemiecki i angielski. Zapraszamy do obejrzenia książek klikając w link:
https://read.bookcreator.com/UDXAp.../8Td9iK5LRbKUd6eJkfLLkA
Święto Rodziny - 2 czerwca 2024r.
Szanowni Państwo,
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym Święcie Rodziny, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Posadowej Mogilskiej. Państwa obecność i zaangażowanie przyczyniły się do stworzenia niezapomnianej atmosfery pełnej radości i wspólnej zabawy.
Dziękujemy Radzie Rodziców, wszystkim Rodzicom, nauczycielom, uczniom, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Posadowej Mogilskiej oraz wszystkim Sponsorom za wsparcie i pomoc w organizacji tego wydarzenia. To dzięki Wam mogliśmy cieszyć się smacznym jedzeniem, interesującymi atrakcjami i miłymi chwilami spędzonymi na wspólnej zabawie.
Chcielibyśmy również wyrazić naszą wdzięczność zespołowi Kordian oraz zespołowi TIT BIT za ich wspaniałe występy. Dzięki nim mogliśmy cieszyć się niepowtarzalną atmosferą i świetną zabawą.
Dziękujemy OSP Mogilno za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie i uczestnictwo. Bez Waszego zaangażowania i obecności nasze Święto Rodziny nie byłoby tak udane.
Z wyrazami szacunku,
Barbara Kubiak Dyrektor Szkoły
Beata Filip Przewodnicząca Rady Rodziców
14191
Laurka dla Strażników Lasu
Z wielką radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowej akcji „Laurka dla Strażników Lasu” z okazji Dnia Strażnika Lasu. Dziękujemy wszystkim naszym młodym artystom za piękne i kreatywne prace, które wspaniale oddają szacunek i wdzięczność dla tych, którzy na co dzień dbają o nasze lasy. Dziękujemy pani Danusi oraz pani Patrycji, za przybliżenie naszym uczniom roli lasów w naszym ecosystemie oraz znaczenia pracy Strażaków i Leśników.
1
Dzień Dziecka
- 1
.
- 9
Zielona szkoła - Władysławowo, Gdynia, Gdańsk, Sopot
Po długiej, ale bardzo radosnej podróży, nasi uczniowie zawitali do Władysławowa. Po krótkiej regeneracji sił wybrali się na spacer po mieście, podczas którego przewodnik przybliżył im historię tej miejscowości. Drugi dzień zakończyli na plaży przywitaniem z morzem.
Trzeci dzień nasi uczniowie rozpoczeli od plażowania. Pogoda była idealna i mogli się beztrosko wylegiwać na słońcu, a także zamoczyć nogi w Bałtyku. Następnie odbyli lekcję fizyki w Muzeum Iluzji, oraz lekcję biologii i przyrody w Motylarni. Na lekcji języka polskiego, przypomnieli sobie jak prawidłowo adresować pocztówki i pisać pozdrowienia. Dzień był pełen atrakcji i niesamowitych przeżyć, a na jego zakończenie udali się na pażę, aby podziwiać niezwykły zachód słońca.
Czwarty dzień uczniowie zwiedzali Gdynię. Odbyli badzo ciekawą lekcję histori w Muzeum Marynarki Wojennej, gdzie zwiedzili ORP BŁYSKAWICA - najstarszy zachowany niszczyciel – weteran II wojny światowej i jedyny bojowy okręt alianck, który uczestniczył aktywnie w działaniach przez cały okres wojny – od 1 września 1939 r. do 8 maja 1945 r. Kolejna lekcja biologii i geografi odbyła się w Akwarium Gdyńskim, gdzie poznali gatunki zwierząt wodnych z całego świata. Niesamowite akwaria i niespotykane gatunki ryb, bardzo zainteresowały naszych uczniów. Spacer po nadbrzeżu, był okazją do podziwiania statków. W każdym dniu uczniowie chętnie korzystali z możliwości pieszych wycieczek i dodatkowych aktywności, dlatego wybrali się jeszcze do Rezerwatu Przyrody Słone Łąki i na duży plac zabaw i siłownię zewnętrzną.
Piąty dzień zaczął się od wycieczki pociągiem na Hel, gdzie spacer wzdłuż morza pozwolił zebrać ogrom muszelek na pamiątkę. Następnie uczniowie odwiedzili Fokarium - obserwowali piękne foki, ale też dowiedzieli się z jakimi zagrożeniami muszą zmagać się te zwierzęta. Mimo, że pogoda w tym dniu nie była słoneczna, to nikt nie rezygnował z atrakcji. Po południu odbył się rejs statkiem po morzu pełnym fal. Emocje, które mu towarzyszyły z pewnością zostaną z każdym uczestnikiem na długo. Dzień zakończył się wspaniałą integracyjną dyskoteką.
Szósty dzień znowu był bardzo aktywny. Uczniowie wybrali się na długi spacer wzduż morza aż do najdalej wysuniętego punktu na północy Polski, czyli Przylądka Rozewie, gdzie mogli wejść na Latarnię Morską. Aby zregenerować siły, po powrocie był czas na długie plażowanie oraz pożegnanie z morzem w trakcie zachodu słońca.
Siódmego dnia uczniowie odwiedzili Sopot, gdzie przeszli najpopularniejszą ulicą Bohaterów Monte Cassino i dostarli aż na molo. Następnie przejechali na Westerplatte, gdzie 1 września 1939 r. niemiecki okręt Schleswig-Holstein dokonał ostrzału Wojskowej Składnicy Tranzytowej, rozpoczynając tym samym II wojnę światową. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie i podziwianie wspaniałej architektury Gdańska. Wieczorem uczniowie pełni wrażeń i niesamowitych wspomnień wsiedli do pociągu powrotnego do Stróż.
29
Gminny Konkurs Ekologiczny
17 maja nasi uczniowie reprezentowali szkołę w Gminnym Konkursie Ekologicznym w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mogilnie.
Konkurs podzielony był na dwie części - test wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz praca plastyczna, w której trzeba było wykonać plakat pod tytułem "Ekologia w moim domu".
Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze! W części wiedzowej Oliwier Ogorzałek zdobył IV miejsce, a Karolina Średniawska IX miejsce. W części plastycznej Klaudia Wrona wywalczyła III miejsce.
W wyniku podsumowania obydwu części znaleźliśmy się na 4 miejscu.
Bardzo dziękujemy uczniom za trud włożony w naukę i reprezentowanie naszej szkoły.
Dziękujemy pani Patrycji Pancerz, za przygotowanie uczniów do konkursu.
5
Gminne obchody rocznicowe Konstytucji 3 Maja i Dnia Strażaka
Dziekujemy naszym uczniom i rodzicom za obecność.
Pierwsza pomoc przedmedyczna
W ramach kwietniowej akcji pierwszej pomocy, koordynowanej przez panią Agnieszkę Szczygieł, wszyscy uczniowie naszej szkoły, począwszy od maluchów z oddziału przedszkolnego, oswajali się ze świadomością konieczności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym, a także uczyli się odpowiedzialności za siebie i innych.
Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe, ćwiczyli rozmowę z dyspozytorem pogotowia ratunkowego, dokonywali wstępnej oceny stanu poszkodowanego, układali poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej i wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie. Zajęcia wzbogacone były ciekawymi prezentacjami, filmami, pogadankami i gazetką ścienną.
38
"Poranek Patriotyczny"
Po przez śpiewanie pieśni patriotycznych i recytację wierszy o Polsce, wyraziliśmy swoją miłość, troskę i nadzieję wobec naszej Ojczyzny, a także oddaliśmy hołd wszystkim, którzy walczyli i cierpieli dla jej dobra. Nasz śpiew to wyrażenie Ducha Narodu, który wciąż trwa w walce o wolność, godność i lepszą przyszłość dla Polski.
"Poranek patriotyczny" to ważna lekcja historii, ale przede wszystkim okazja do refleksji nad tym, co znaczy być Polakiem. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszej młodzieży, która z takim zaangażowaniem i szacunkiem podeszła do tego wydarzenia. Niech ten dzień będzie przypomnieniem dla nas wszystkich o wartościach, które powinniśmy przekazywać kolejnym pokoleniom.
36
Światowy dzień książki oraz wizyta w szkolnej bibliotece przedszkolaków
- 30
Archiwum Aktualności